صفحه اصلی / آموزش / ثبت نام دوره آموزشی راینو ۶ – آذر ۹۷

ثبت نام دوره آموزشی راینو ۶ – آذر ۹۷

آموزش راینو 6 و گرسهاپر نیکوکار

پاییز همواره فصل شروع مدرسه و دانشگاه و یادگیری بوده است. خوشحالم که پاییز امسال هم این شانس را دارم که در یک دوره آموزشی دیگر با شما دوستان همراه باشم و چیزهای زیادی از هم یاد بگیریم. در این دوره علاوه بر آموزش مدلسازی سه بعدی با آخرین نسخه موجود راینو (Rhinoceros6) با پلاگین گرسهاپر نیز آشنا خواهیم شد. در آخرین نسخه راینو امکانات و قابلیت‌های زیادی اضافه شده است که یادگیری و به کارگیری آنها فرآیند مدلسازی و ارائه طرح شما را آسان‌تر، لذت‌بخش‌تر و سریع‌تر خواهد کرد. اگر مایلید در مورد ویژگی‌های جدید راینو ۶ بیشتر بدانید این پست را بخوانید. همچنین برای دانلود آخرین بروز رسانی Rhinoceros 6 به همراه آموزش نصب و فعالسازی اینجا را کلیک کنید.

این دوره شامل ۵۰ ساعت آموزش در قالب ۱۰ جلسه ۵ ساعته است که با توجه به برنامه زمانی دوستان شاغل و دانشجو هر هفته جمعه‌ها برگزار خواهد شد. در این دوره نیز مانند دوره قبل یک جلسه به طور کامل به موضوع رندر و امکانات جدید راینو ۶ برای رندر و ارائه طرح و همچنین یک جلسه به آموزش و آشنایی با پلاگین قدرتمند گرسهاپر (برای طراحی پارامتریک) که اکنون در نسخه ۶ بخشی از راینو به شمار می‌آید، اختصاص داده شده است. در صورت تمایل به ثبت نام در این دوره پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر چیز ابتدا قسمت پرسش‌های متداول (FAQ) را به دقت مطالعه کنید و سپس فرم انتهای این پست را پر نمایید. همچنین در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام، بسیار خوشحال می‌شوم که صدای شما را بشنوم و با شما گفتگو کنم. با شماره ۰۹۱۲۳۴۵۴۰۷۰ با من در تماس باشید. :-)۵۰

۰ +
ساعت آموزش
۳
جلسه آموزش
۴
آخرین نسخه
۰ %
درصد تخفیف

پرسش‌های متداول

پرسش‌های متداول (FAQ):

روی سوال مورد نظر کلیک کنید تا پاسخ نمایش داده شود.

پیش‌نیازهای یادگیری راینو چیست و قبل از شرکت در این دوره چه چیزهایی باید بلد باشم؟

پیش‌نیازهای یادگیری راینو چیست و قبل از شرکت در این دوره چه چیزهایی باید بلد باشم؟

شرکت در این دوره آموزشی راینو تقریبا هیچ پیش نیازی ندارد و تنها کافیست شما با کامپیوتر و محیط ویندوز آشنایی نسبی و اولیه داشته باشید. داشتن زمینه‌ی ریاضی و هندسه به درک بهتر برخی مفاهیم راینو کمک خواهد کرد، اما جزء ملزومات کار نیست و بدون آن هم می‌توانید از یادگیری راینو لذت ببرید. مهم‌ترین چیزی که برای شرکت در این دوره لازم است داشته باشید، انگیزه قوی برای یادگیری و کمی پشت کار است، بقیه کار را به ما بسپارید! 🙂

در این دوره راینو برای معماری آموزش داده می‌شود یا برای طراحی صنعتی یا…؟

در این دوره راینو برای معماری آموزش داده می‌شود یا برای طراحی صنعتی یا…؟

در این دوره آموزشی، راینو به صورت عمومی آموزش داده می‌شود و شما تمام تکنیک‌ها و روش‌های مدلسازی با نرم‌افزار راینو را فرا خواهید گرفت. با در کنار هم گذاشتن مهارتی که در این دوره می‌آموزید و همچنین دانش معماری (یا طراحی صنعتی یا طراحی جواهرات یا…) که از قبل دارید می‌توانید از راینو در زمینه تخصص خود به بهترین نحو استفاده کنید. مثال‌ها و تمرینات دوره در زمینه‌های مختلف و متنوع، به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که شما در طول دوره تمام ترفندها و روش‌های مدلسازی با راینو را بیاموزید. در کنار تمرینات کلاسی هر هنرجو یک پروژه نیز متناسب با تخصص و علاقه خود انتخاب می‌کند که استاد تا انتهای دوره و زمان تحویل پروژه هر جلسه زمانی را به رفع اشکال و راهنمایی هنرجویان در مورد پروژه اختصاص می‌دهد.

در این دوره چه چیزهایی یاد می‌گیرم؟

در این دوره چه چیزهایی یاد می‌گیرم؟

باور ما این است که در فرآیند یادگیری نرم‌افزارای مانند راینو، مهمتر از هرچیز یادگیری صحیح مفاهیم است. به نحوی که کاربر منطق پس هر دستور و عملیاتی را کاملا بداند و براساس آن بتواند هم نتیجه اجرای هر دستور را به درستی پیش‌بینی کرده و هم مناسب‌ترین روش و راه‌حل را برای هر مسئله پیشنهاد کند. در این دوره شما ضمن یادگیری اصول و مفاهیم مدلسازی سه‌بعدی در راینو در قالب تمرینات و پروژه‌های عملی تکنیک‌های مدلسازی فرم‌های مختلف (اعم از فرم‌های ارگانیک و هندسی) را فرا خواهید گرفت.
پس از آن نیز می‌آموزید که چطور مدل سه‌بعدی ساخته شده را ارائه کنید. (به صورت رندر، نقشه فنی و…) همچنین در این دوره با پلاگین گرسهاپر نیز به صورت مقدماتی آشنا خواهید شد.

پس از این دوره به گرسهاپر مسلط خواهم شد؟

پس از این دوره به گرسهاپر مسلط خواهم شد؟

خیر! در این دوره شما در یک جلسه (سه ساعت) تنها با محیط کاربری و اصول کار با گرسهاپر آشنا خواهید شد. هرچند که در صورت علاقه با سرنخ‌هایی که در همان یک جلسه به دست خواهید آورد و با منابعی که معرفی خواهد شد، خود نیز به صورت خودآموز می‌توانید مهارت خود را کامل‌تر کنید، با این حال در صورت تمایل به آموزش حضوری گرسهاپر می‌توانید در دوره‌های تخصصی گرسهاپر که تاریخ برگزاری آن متعاقبا اعلام می‌شود نیز شرکت کنید.

من با نسخه‌های قبلی راینو (Rhino 5) کار می‌کنم، شرکت در این دوره به درد من هم می‌خورد؟

من با نسخه‌های قبلی راینو (Rhino 5) کار می‌کنم، شرکت در این دوره به درد من هم می‌خورد؟

مخاطبان اصلی این دوره علاقمندانی هستند که می‌خواهند راینو را از صفر بیاموزند. بنابرین در صورتی که شما کاربر فعلی نسخه‌های قبلی راینو هستید و مایلید به راینو ۶ نقل مکان کنید و از امکانات آن استفاده کنید، این دوره شاید برای شما چندان مناسب نباشد. در نظر داریم به زودی یک ورکشاپ یک‌روزه برای معرفی ابزارها و امکانات جدید راینو ۶ برای کاربران نسخه‌های قبلی برگزار کنیم. می‌توانید از طریق کانال تلگرام آموزش راینو اخبار دوره‌ها را دنبال کنید.

بعد از گذراندن دوره راینو، مدرک هم داده می‌شود؟

بعد از گذراندن دوره راینو، مدرک هم داده می‌شود؟

بعد از گذراندن دوره به تمام هنرجویان گواهی شرکت در دوره توسط آموزشگاه نخل سبز تقدیم خواهد شد. اما مایلم یک تجربه شخصی را با شما در میان بگذارم. به عنوان کسی که چندین سال مسئول واحد طراحی شرکتی بوده‌ام و با افراد زیادی که برای استخدام مراجعه کرده‌اند مصاحبه داشته‌ام، از هیچ یک از متقاضیان در مورد مدرک سوالی نکرده‌ام! آنچه برگ برنده‌ی شماست مهارت و توانایی شماست که در این دوره با رعایت موارد گفته شده در طول دوره کسب خواهید کرد.

این دوره چه مزیتی نسبت به دوره‌های مشابه دیگر دارد؟

این دوره چه مزیتی نسبت به دوره‌های مشابه دیگر دارد؟

به صورت خلاصه برتری‌های این دوره نسبت به دوره‌های مشابه را شاید بتوان در این موارد خلاصه کرد:

 • سرفصلهای دوره براساس آخرین نسخه راینو (Rhinoceros 6) تنظیم شده است.
 • همچنین با پلاگین گرسهاپر نیز در این دوره آشنا خواهید شد. (در حد آشنایی با اصول و مفاهیم اولیه در یک جلسه)
 • تعداد ساعات دوره به نحوی در نظر گرفته شده است که یادگیری شما را تضمین کند. (۱۰ جلسه چهار ساعته، مجموعا ۴۰ ساعت)
 • در این دوره به صورت قدم به قدم و کاملا اصولی با مفاهیم بنیادی مدلسازی سه‌بعدی در راینو آشنا خواهید شد و منطق و زبان این نرم‌افزار را خواهید آموخت. به گونه‌ای که به راحتی می‌توانید هر فرمی را بر اساس این مفاهیم تجزیه و تحلیل کنید و از تسلط خود به این نرم‌افزار و مدلسازی در محیط آن لذت ببرید.
 • همچنین مدرس دوره افتخار این را دارد که به جز سابقه تدریس طولانی مدت راینو، در صنایع مختلف به صورت مستقیم با این نرم‌افزار درگیر بوده است و این باعث می‌شود در این دوره راینو به گونه‌ای به شما آموزش داده شود که بتوانید در پروژه‌های عملی و واقعی از آن استفاده کنید.

چه طور باید در این دوره آموزش راینو ثبت‌نام کنم؟

چه طور باید در این دوره آموزش راینو ثبت‌نام کنم؟

برای نام‌نویسی کافی است فرم انتهای این صفحه را پر کنید. ما شما را به گروه تلگرام دوره جدید اضافه میکنیم و در اولین فرصت ممکن با شما تماس می‌گیریم و پس از تایید نهایی، نام شما در لیست شرکت‌کنندگان دوره ثبت می‌شود.

شما تضمین می‌کنید که بعد از گذراندن دوره یک مدلساز حرفه‌ای و تمام عیار بشوم؟

شما تضمین می‌کنید که بعد از گذراندن دوره یک مدلساز حرفه‌ای و تمام عیار بشوم؟

چنین ادعایی فقط می‌تواند یک دروغ تبلیغاتی باشد! حرفه‌ای شدن و تسلط کامل به یک نرم‌افزار (از جمله راینو) مستلزم ساعت‌ها کار و انجام تمرینات بسیار است. ما به شما قول می‌دهیم در صورتی که در انجام تمرینات دوره کوتاهی نکنید و با صرف زمان کافی در طول هفته مطالب گفته شده در هر جلسه را به خوبی فرا بگیرید، بعد از اتمام دوره، اصول مدلسازی با راینو را به صورت کامل آموخته باشید و بتوانید هر فرم سه‌بعدی را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید و مدل سه‌بعدی آن را بسازید.

بعد از گذراندن دوره طبیعی است که همچنان در حین کار با راینو به مشکلات و سوالاتی برخورد کنید. تمام دانش‌آموختگان در انتهای دوره به گروه تلگرام دانش‌آموختگان راینو دعوت می‌شوند تا در آنجا از تجربه هنرجویان دوره‌های قبل و همچنین راهنمایی مستمر و ادامه‌دار مدرس دوره بهره‌مند شوید.

سوال من در این لیست وجود نداشت! چطور سوالم را از شما بپرسم؟

سوال من در این لیست وجود نداشت! چطور سوالم را از شما بپرسم؟

در صورت هر گونه پرسش و ابهام در مورد این دوره و به طور کلی در مورد راینو و پلاگینهای راینو، ما خوشحال می‌شویم که بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.
پیامک، تلگرام و تماس تلفنی: ۰۹۱۲۳۴۵۴۰۷۰
ایمیل: nikookar@live.com

 • شروع دوره: جمعه، ۳ آذر ماه ۱۳۹۷
  آخرین مهلت نام‌نویسی: چهارشنبه ۳۰ آبان (  امروز چندمه؟)
 • طول دوره: ۵۰ ساعت (ده جلسه ۵ ساعته)
 • زمان برگزاری کلاس: روزهای جمعه، ساعت متعاقبا اعلام می‌گردد.
 • محل برگزاری دوره: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فرهانی، روبروی بیمارستان تهران کلینیک، کوچه ششم، پلاک ۲۹، طبقه اول. آموزشگاه نخل سبز ( روی نقشه گوگل ببینید)
 • مدرس دوره: محمد نیکوکار (مولف کتاب مدلسازی سه‌بعدی با Rhinoceros 5)
 • هزینه دوره: ۸۰۰,۰۰۰ تومان (با ۵ درصد تخفیف ۷۶۰۰۰۰ تومان)
 • تعداد شرکت کنندگان: ۶ (حد نصاب) الی ۹ نفر (حداکثر)

چهارشنبه

نظرات برخی هنرجویان دوره گذشته

دوره آموزش راینو با استاد نیکوکار، فرصت بسیار ارزشمندی برای من بود. چرا که تحت راهنمایی و آموزشی قرار گرفتم که مرا در رسیدن به توانمندی کار و طراحی سه‌بعدی با نرم‌افزار راینو کمک فراوان کرده است.
من هم استاد زیاد دیدم هم دوره های متعددی رو گذرانده ام و اعتقاد کامل دارم که یک استاد خوب در میزان آموزش و عمق یادگیری بسیار تعیین کننده است. استاد نیکو کار یک استاد صبور ، مسلط به نرم افزارها و فن بیان قوی هستند و مهمتر از همه گره گشا و همراه در بن بست های ذهنی حین طراحی هستند. در یک کلام لذت طراحی سه‌بعدی را با استاد نیکوکار تجربه کردم. 😊
مهرداد جهانی
هنرجوی دوره راینو
این دوره‌ای که گذروندم واقعا با تمام دوره‌هایی که قبلا گذرونده بودم خیلی فرق داشت. خیلی عالی‌تر و پربارتر بود و استاد شما خیلی دانش و مهارت آموزش دادن داشتین و صبور بودین تمام مدت و تسلط خیلی زیاد و شیوه بیان عالی
مهسا شمس
هنرجوی دوره راینو
این دوره برای من دقیقا همون چیزی بود که میخواستم. آقای نیکوکار واقعا ممنونم بابت آموزش عالی و راهنمایی های خوبتون.
محمدرضا رسول‌بیگی
هنرجوی دوره راینو
یادگیری نرم‌افزار راینو در این دوره برای من راحت‌تر از اون چیزی که تصورش رو می‌کردم اتفاق افتاد، و مطمئنا این برمی‌گرده به شیوه آموزشی شما جناب نیکوکار. خوشبختانه با شرکت در کلاسها رغبتم بیشتر شد برای پیگیری راینو... برای من بعنوان کسی که آشناییت قبلی با نرم‌افزار طراحی سه‌بعدی نداشتم، جذاب و کاملا مفید بود این دوره. خوشحالم که یادگیری راینو رو با دوره‌های شما شروع کردم....
فاطمه سادات موسوی
هنرجوی دوره راینو
کلاس راینو با استاد نیکوکار یکی از مفیدترین کلاسهایی بود که من انتخاب کردم خوشحالم که به حرف دوستم گوش کردم چون برای کارم خیلی خوب بود و باعث پیشرفتم شد .همه اینا رو مدیون اقای نیکوکار هستم چون واقعا با حوصله و به روش درست تدریس می‌کنند.
مریم شفقی راد
هنرجوی دوره راینو
ستاد نیکوکار, استاد با دانش فراوان و فروتنی کامل که به من یاد داد که یه طراح خوب یه پشتکار خوب لازم داره. از خدا شاکرم که شما رو سر راه زندگیم قرار داد دوس دارم همیشه کنارم باشید و در مسیر و اهدافم مثل همیشه بهم کمک کنید
امیر دهنه
هنرجوی دوره راینو

فرم پیش ثبت نام دوره آموزشی راینو ۶

زمان ثبت نام در این دوره پایان یافته است.
برای اطلاع از دوره‌های بعدی، کانال تلگرام ما را دنبال کنید.

درباره‌ی محمد نیکوکار

محمد نیکوکار هستم، دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی صنعتی، دانشگاه تهران؛ عاشق یاد گرفتن و یاد دادن. معلم راینو و مولف کتاب مدلسازی سه بعدی با Rhinoceros5. علاقمند به برنامه نویسی و موزیک. در حال حاضر فعال در زمینه طراحی جواهرات و کفش.
Rhino5.ir تخصصی‌ترین مرجع فارسی زبان راینو و پلاگین‌های راینو

شروع دوره جدید: 25 آبان 97 (به همراه آموزش گرسهاپر و رندر)